بنظر من عوامل رونق پیش از عید و افزایش قیمت ارز در رشد قیمت مسکن موثر است .

با این حال منحنی بازار نشان می‌دهد که شیب رشد قیمت ملایم‌تر شده است .

با شیوع کرونا بازدید از واحدها منطقه یک خیلی کاهش یافته که ممکن است بر روی بازار مسکن تاثیر بگذارد.

پس از یک دوره چهارماهه کاهش و ثبات قیمت از مرداد تا آبان ماه امسال ، به یکباره در آذرماه همزمان با تغییر قیمت بنزین شاهد رشد ۱۳۷ درصدی معاملات و رشد ۶.۸ درصدی قیمت مسکن در تهران بودیم.

اما افزایش در دو ماه بعد از آن به ترتیب ۳ و ۳.۸ درصد بوده و به نوعی سرعت رشد کند است.

مطمئنم که شوک تغییر قیمت سوخت که منجر به افزایش نرخ ارز شد در بازار مسکن از بین رفته است .

طبیعتا” در صورت آرامش در بازارهای موازی ، قیمت مسکن باید در ماه‌های آینده کنترل خواهد شد.

وضعیت آپارتمان های هوشمند در آینده نزدیک

از مزایایی این آپارتمانها ، مانع هدر رفتن انرژی می شود.

علاوه بر زیبایی موجب رفاه، دقت و امنیت بیشتر می‌شود.

از دیگر مزایای اصلی دستگاه‌های هوشمند برای خانه‌ها این است که تمام تجهیزات هوشمند خانگی به‌ راحتی از راه دور قابلیت کنترل می‌یابند.

موجب بهره‌وری در مصرف انرژی می‌شوند.

  • نظارت از راه دور و درب ها ی هوشمند برای ایمنی های ضد سرقت
  • سیستم اطفا حریق هوشمند
  • کنترل هوشمند دمای محیط  با شیشه ها، پرده و سایبان های هوشمند
  • نورپردازی و پخش موزیک هوشمند.

  خانه های مدرن سازگار با محیط زیست.

برنامه‌های کامپیوتری همین حالا هم در ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شوند.

به عنوان مثال با استفاده از دوربین، می‌توان فضای درونی و بیرونی منزل را مشاهده کرد

با یک ریموت درب‌ها را باز و بسته کرده.

سامانه‌های گرمایش و سرمایش را کنترل کرد.

اما صحبت از این است که در سال‌های پیش رو، حضور این امکانات در منازل تبدیل به یک ضرورت خواهد شد و با قیمتی اقتصادی در اختیار عموم قرار خواهند گرفت.

همچنین، گستره عملکرد آن‌ها وسیع می‌شود .

یعنی ساختمان با هوشمندی اداره خواهد شد.

در حدود بیست درصد گازهای گلخانه‌ای دنیا از ساختمان‌های خانگی نشر می‌شوند.

یعنی گرمایش، سرمایش و روند ساخت و ساز ساختمان‌ها باعث آلودگی زمین می‌شوند. سازه‌های مدرن به نحوی طراحی خواهند شد که نه تنها بار اضافی به محیط زیست تحمیل نکنند، بلکه در راه سالم سازی هوا گام بردارند.

این کار با بهره گیری از امکانات مدرن تکنولوژیک نظیر پنل‌های جذب انرژی خورشید و باد عملی می‌شود.

علاوه بر این، پیشرفت در امر محاسبه و اجرای سازه، این امکان را فراهم آورده تا گیاهان بر روی بالکن و پشت بام ساختمان‌ها کاشته شوند.

آینده مسکن با خانه های مدرن، هم در طراحی و هم در اجرا هوشمند می شوند و همین امر موجب بالا رفتن کیفیت و کارایی مسکن در آینده می شود .

آشپزخانه های مدرن هوشمند در آینده

کارشناسان در رابطه با آینده مسکن پیش بینی کرده اند که در آینده نزدیک، خانه های هوشمند خیلی فراتر از دیگر دستگاه ها و ابزارها گسترش خواهند یافت.

داخل منزل هوشمند در ساختار خانه های ما ساخته خواهد شد.

به عنوان مثال، یک شرکت طراحی ایتالیایی، به تولید آشپزخانه های هوشمند به همراه سطوح و صفحه های کار هوشمند روی آورده است که انقلابی در زمینه آشپزخانه و بحث یکپارچه سازی آنها بوجود آورده است.

که با تعبیه سنسورهایی بر روی سطوح کار آشپزخانه، با حرکت دست می توان عمل خاصی را از المان های ثابت موجود در آشپزخانه مشاهده کرد.

به عقیده این طراحان، باید همه المان ها را در همه جا یکپارچه کنیم.

این اتفاق فقط شامل آشپزخانه نمی باشد بلکه همه فضاها باید به این ترتیب پیش روند و در آن محیط ها نیز شاهد سیستم های متنوع هوشمند باشیم.

یک حمام کنترل شونده صوتی را تصور کنید و یا تجسم کنید که با یک دکمه چشم انداز پنجره اتاق خواب تان به تعداد دلخواه تغییر کند.

همانطور که مصرف کنندگان از نشانه های زیست محیطی و اجتماعی که در جهان وجود دارند، مراقبت می کنند و بسیار محتاطانه عمل می کنند،

بنابراین هر روز به تعداد علاقه مندان طراحی پایدار نیز افزوده می شود.

طراحی پایدار در همه صنایع به طور خاص وجود دارد.

از منظره تا زیبایی، آینده محیط زیست روشن به نظر می رسد.

برای فضاهای داخلی که زمانی شیک بودن صرف مد نظر بود؛ امروزه طراحی سازگار با محیط زیست کاملا تبدیل به بحث داغ شده است.

این روند کمک شایانی به رشد آینده طراحی داخلی، طبق پیش بینی های ما خواهد کرد. این روزها دغدغه اکثر طراحان به نام و هوشیار، استفاده از مبلمان بازیافتی، مواد و متریال با انرژی کارآمد، خرید محلی  و بومی و… می باشد

این نگرش به طور فزاینده ای در حال رشد است.

از کارکردهای جالب دیگر خانه های مدرن هوشمند در رابطه با  مسائل اقلیمی می توان اشاره کرد به شیشه‌های پنجره ضد آفتاب، به کمک فناوری نانو، از ورود اشعه‌ی مضر فرابنفش نور خورشید پیشگیری می‌کنند.

وجود لایه‌های محافظ طبق فناوری ترموکرومیک، در ساختار این شیشه‌ها از پخش نورهای اضافی حاصل از امواج فروسرخ (حرارت گیری بیشتر محیط) جلوگیری می‌کنند به این نحو که با ریموت کنترلی، به دلیل وجود اکسید نیکل در لایه‌های شیشه، تناژ رنگ شیشه تغییر می‌کند و شیشه در انطباق با شرایط اقلیمی به حالت شفاف و غیر شفاف تغییر رنگ می‌دهد.

*********************************************

با توجه به اینکه هر زمان که نرخ دلار افزایش می‌یابد، بازارهای موازی نیز به نسبت آن دچار افزایش قیمت می‌شوند تا با قیمت دلار هماهنگ شده و به تعادل برسند. این را باید دانست که افزایش قیمت دلار بر روی قیمت تمام شده مسکن تاثیر می‌گذارد؛ چرا که افزایش قیمت ارز بر قیمت مصالح تاثیرگذار است.

هر چقدر قیمت ارز افزایش یابد، فروشندگان ملک از بازار مسکن خارج می‌شوند یا قیمت‌ها را افزایش می‌دهند؛ زیرا با توجه به تجربیات گذشته قیمت دلار بر قیمت مسکن تاثیرگذار است که در نهایت  بنظرم باز هم به طور غیرمستقیم قیمت مسکن را افزایش می‌دهد.

 

 

**********************************************

جامع ترین سایت سیستمی فایلینگ املاک منطقه یک تهران ، وبسایت و اپلیکیشن هوشمند برای جستجو و ثبت آگهی خرید ، فروش ، مشارکت در ساخت ، معاوضه ، رهن و اجاره ملک است.

مالکین و خریداران محترم که قصد خرید ، فروش یا رهن و اجاره ملک دارند، می‌توانند آگهی ملک خود را شامل آپارتمان مسکونی ، تجاری یا اداری ، نوساز یا کلنگی ، مغازه ، زمین و ویلا در این سایت ثبت کنند .

http://majidrajabian.ir

از مزیت‌های این وبسایت و اپلیکیشن می‌توان به امکان جستجوی ملک با واقعیت ارزش افزوده و دسترسی به آخرین تغییرات قیمت در بازار مسکن اشاره کرد.

همچنین کاربران در سایت و اپلیکیشن مربوطه  به اطلاعات و اخبار ملکی در تهران و سایر شهرها دسترسی دارند.

این سامانه هوشمند مسکن با استفاده از فناوری‌های نوین و بستر اینترنت به مالکین و خریداران ملک کمک می‌کند تا به آسانی و با سرعت ، ملک موردنظر خود را آگهی کرده و به فروش برسانند. این وب سایت و اپلیکیشن به دلیل آنلاین بودن ، محدودیتی در ارائه خدمات در سراسر ایران ندارد ولی در فاز اول درمنطقه یک  تهران شروع به سرویس دهی کرده است و در فازهای بعدی تمام مناطق تهران و سایر شهرها ر را پوشش خواهد داد.

به دلیل آنلاین بودن خدمات در سایت و اپلیکیشن ، دایره مشتریان در سراسر ایران خواهد بود.

http://majidrajabian.ir

09128192045

09912776428

منتظر تماس سبز شما هستیم